Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Działamy na rynku od 1996r.

Stale kwasoodporne

Techmet stal kwasoodpornaTo grupa wysokostopowych stali nierdzewnych austenitycznych. Charakteryzują się one odpornością na korozję z warunków atmosferycznych oraz tę wynikająca z działania kwasu siarkowego, fosforowego, octowego, mrówkowego itp. Wyroby ze stali kwasoodpornych wykazują ponadto wysoką wytrzymałość na wysokie temperatury (w skrajnych przypadkach dochodzące do 500 stopni Celsjusza).
To sprawia, że znajdują one zastosowanie w różnorodnych środowiskach pracy. Produkty z tego typu stali wykorzystywane są w środowisku chemicznym, zakładach przemysłowych (produkcja maszyn, podzespołów oraz części), jak również w instalacjach wysokotemperaturowych. Ze stali kwasoodpornej produkuje się rury, pręty, blachy, elementy konstrukcyjne, różnego rodzaju wkłady, ale również z racji wysokiej wytrzymałości kotłownie i baseny.

Najpopularniejsze dodatki to stali kwasoodpornych to:

  • chrom,
  • nikiel,
  • tytan (również w połączeniu z niobem),
  • molibden,
  • węgiel.

Oferowany przez nas asortyment obejmuje trwałe i odporne na działanie wysokich temperatur produkty wykonane z różnych rodzajów stali kwasoodpornych:

  • blachy stalowe kwasoodporne,
  • blachy stalowe nierdzewne,
  • pręty,
  • rury i inne.

Normy europejskie dotyczące stali kwasoodpornych

Na początku należy podkreślić, że obowiązujące nazewnictwo w zakresie norm europejskich dotyczących stali odpornych na korozję wyróżnia stale nierdzewne, stale żaroodporne oraz stale żarowytrzymałe. Wszystkie łatwo się formują i pozwalają na sprawne łączenie elementów. Pojęcie stali kwasoodpornej nie jest stosowane i wykorzystuje się je jedynie w nazewnictwie potocznym.

Od czasu przystąpienia Polski do wspólnoty europejskiej w naszym kraju obowiązują unijne normy definiujące stale odporne na korozje oraz podstawowe formy wyrobów płaskich i długich wykonanych z tych gatunków stali. Mówimy dokładnie o podstawowej serii norm kryjącej się pod symbolem PN-EN 10088.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.